Projekt Pomocna Dłoń dla gm. Mirzec - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mircu

Idź do spisu treści

Menu główne:

Projekt Pomocna Dłoń dla gm. Mirzec



Startujemy z rekrutacją do Projektu ,, Pomocna Dłoń dla gm. Mirzec usługi społeczne i zdrowotne dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu

Gmina Mirzec/ Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mircu w partnerstwie z Fundacją 4 Future realizuje projekt pn. „Pomocna Dłoń dla gm. Mirzec - usługi społeczne i zdrowotne dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027 i zgodnie tym projektem ogłaszamy

nabór na 20 uczestników w tym 5 uczestników z orzeczeniem o niepełnosprawności zamieszkujących/pracujących/ uczących się na terenie gm. Mirzec i potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu ze względu na swój wiek, stan zdrowia, niepełnosprawność

Okres rekrutacji:

od 25.04.2025r. do 16.05.2025r.

Oferowane wsparcie:
  • usługi asystenckie dla 10 osób
  • usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania dla 10 osób
  • długoterminowa medyczna opieka domowa dla 10 osób
  • teleopieka dla 20 osób
  • wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego
  • poradnictwo psychologiczne dla 10 opiekunów faktycznych


Wszystkie osoby chętne do udziału w projekcie zachęcamy do zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi i pobrania z zakładek poniżej:


Wersja do wydruku kolorowego: załaczniki

Wersja do wydruku czarno-białego: załączniki

Wypełnione dokumenty można złożyć w Biurze Projektu Lidera-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mircu, Mirzec Stary 9, 27-220 Mirzec osobiście lub przez opiekuna faktycznego bądź przesłać na adres e-mail: gops@mirzec.pl


Osoby zainteresowane projektem prosimy o kontakt z Biurem Projektu 41/27 13 010 lub mailowo: gops@mirzec.pl


#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie




Pomocna Dłoń dla gm. Mirzec – usługi społeczne i zdrowotne dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu
 
Gmina Mirzec/ Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Mircu rozpoczyna w partnerstwie z Fundacją 4 Future realizacje projektu pn. „Pomocna Dłoń dla gm. Mirzec - usługi społeczne i zdrowotne dla osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+)  w ramach programu  regionalnego Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. 
 
Celem projektu jest zwiększenie dostępności usług społecznych i zdrowotnych w gm. Mirzec w woj. świętokrzyskim wśród osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, ze względu na wiek/stan zdrowia/niepełnosprawności poprzez świadczenie opieki długoterminowej w warunkach domowych oraz usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania i usług asystenckich w ramach 11 miejsc i uzupełnienie ich wsparciem w postaci teleopieki, wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, dla 20 osób oraz wsparciem psychologicznym dla 10 opiekunów nieformalnych.
 
Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkie osoby mieszkające/pracujące /uczące się na terenie gm. Mirzec, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego oraz ich opiekunów nieformalnych.
 
Uczestnicy/Uczestniczki projektu mogą skorzystać z:
  • usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania w wymiarze średnio 28 godzin/m-c (14 wizyt/m-c po 2h wizyta) na rzecz 1 Uczestnika/Uczestniczki. W zakres usług wchodzą m.in. pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opieka higieniczna, pielęgnacja zalecona przez lekarza, zapewnienie kontaktów z otoczeniem.
  • usługi asystenckie zamieszkania w wymiarze średnio 28 godzin/m-c (14 wizyt/m-c po 2h wizyta) na rzecz 1 Uczestnika/Uczestniczki. W zakres usług wchodzą m.in. wsparcie w wykonywaniu codziennych czynności dnia codziennego, niezbędnych do aktywnego funkcjonowania społecznego, zawodowego, edukacyjnego, a także może obejmować opiekę higieniczną i pomoc z w czynnościach fizjologicznych.
  • usług pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej świadczonych w miejscu zamieszkania w wymiarze średnio 32 godziny/m-c (4 wizyt/tyg po 2h wizyta) na rzecz 1 Uczestnika/Uczestniczki W zakres usług wchodzą m.in. podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wykonywanie zaleceń lekarskich czy prostych zabiegów medycznych, zakładanie wenflonów, pomoc w utrzymywaniu higieny osobistej, edukacja zdrowotna.
Założono integrację pielęgniarskiej opieki długoterminowej z usługami opiekuńczymi dla 5 Uczestników/Uczestniczek i asystenckimi dla 5 Uczestników/Uczestniczek.
  • wsparcia towarzyszącego w formie teleopieki – wsparcie uzależnione od korzystania przez Uczestnika/Uczestniczkę z co najmniej jednej z usług: asystenckich bądź opiekuńczych.
 
  • wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego, wspomagającego – oprócz wypożyczenia sprzętu zapewnione zostanie wsparcie w postaci doradztwa w zakresie wyboru sprzętu, treningów z zakresu samoobsługi wypożyczonego sprzętu, przygotowania warunków do opieki domowej oraz zapewnienia transportu wypożyczonego sprzętu do miejsca zamieszkania Uczestnika/Uczestniczki.
 
 
Do opiekunów nieformalnych Uczestników/Uczestniczek projektu kierujemy wsparcie w formie specjalistycznego poradnictwa psychologicznego.
 
Zakładane rezultaty projektu:
  • wzrost liczby osób objętych usługami świadczonymi w społeczności lokalnej 
  • wzrost liczby osób z niepełnosprawnościami objętych usługami świadczonymi w społeczności lokalnej
  • wzrost liczby osób świadczących usługi w społeczności lokalnej
 
Całkowita wartość projektu: 1 933 899, 96 zł
Kwota dofinansowania UE: 1 643 814,97 zł
Budżet państwa: 193 389,99 zł
 
Okres realizacji projektu 
01.02.2025- 28.02.2027
 
Zapraszamy do śledzenia naszej strony jak i profilu społecznościowego na Facebook - Urzędu Gminy w Mircu informację o rekrutacji wkrótce…

#FunduszeUE
#FunduszeEuropejskie



 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego